Najczęściej zadawane pytania

Jak można się do Państwa umówić na wizytę/zabieg chirurgiczny?
Przy rutynowych wizytach w naszej lecznicy nie umawiamy na konkretne godziny. Można do nas przyjechać w godzinach od 8:00 do 20:00 w dni powszednie oraz w weekendy (sobota 9:00 -15:00 i niedziela 10:00-12:00) . W tym czasie pacjentów przyjmuje zawsze kilku lekarzy. Na konkretne godziny umawiamy zabiegi chirurgiczne i diagnostyczne (badanie w kierunku dysplazji bioder, endoskopia, bad. echokardiograficzne). W celu umówienia się na zabieg prosimy o telefon.  
Czy można wybrać konkretnego lekarza, który ma przyjąć pacjenta?
Oczywiście, jeśli tylko lekarz jest w lecznicy i nie jest zajęty, można o niego poprosić lub umówić się z nim telefonicznie. Wszyscy lekarze przyjmują psy i koty w zakresie internistycznym , natomiast każdy z nas pogłębia wiedzę w innej specjalności:
  • Neurologia: lek. wet. Aleksandra Mądry
  • Kardiologia: lek. wet. Małgorzata Kozak
  • Dermatologia : lek. wet. Anna Konik
  • Rozród: lek. wet. Wojciech Szylkin
  • Zwierzęta egzotyczne: lek. wet. Anna Konik i lek. wet. Wojciech Szylkin
Wszystkie „trudne przypadki” konsultuje lek. wet. Barbara Hanusz.
Chce się umówić na sterylizację/kastrację. Co muszę wiedzieć?
Jeśli chodzi o suczkę to zabieg ovariohisterektomii najlepiej wykonać przed pierwszą cieczką. Zmniejsza to niemal do zera ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołów mlekowych w późniejszym wieku. Aby umówić się na zabieg należy parę dni przed planowanym terminem do nas zadzwonić. Gdy suczka miała już cieczkę to operację przeprowadza się ok. 3 miesiące po jej zakończeniu. Zabieg sterylizacji u suk można wykonać w każdym wieku. Kastrację u samców wykonuje się z paru przyczyn: nadmierny popęd płciowy, agresja wywołana nadmiarem testosteronu, starczy przerost prostaty, guzy jąder.
Co robić gdy zwierzę zachoruje a lecznica jest zamknięta?
Poza godzinami otwarcia lecznicy obowiązuje ostry dyżur telefoniczny pod numerem 725 20 50 50 przeznaczony dla zwierząt z nagłym zachorowaniem z zagrożeniem zdrowia lub życia. Wizyty realizowane są wyłącznie w lecznicy po wcześniejszym wezwaniu telefonicznym lekarza i objęte są opłatą dodatkową.